Dobre finansowanie firmy kluczem do jej sukcesu

Dobre finansowanie firmy kluczem do jej sukcesu

Prasóweczki

W ostatnich latach widzimy zwiększone zainteresowanie nie tylko młodych, ale także starszych ludzi zakładaniem firm. Są to przeróżne rodzaje działalności, począwszy od handlu, poprzez usługi, na produkcji kończąc. Niezależnie od rodzaju, każda z tych dziedzin do rozwoju potrzebuje: dobrego pomysłu, odważnej realizacji i pewnego źródła finansowania.

Dobre finansowanie firmy kluczem do jej sukcesu

 

Wsparcie dla firmy, jakie jest oferowane przez instytucje państwowe oraz Unię Europejską niestety często jest zbyt małe, aby przedsiębiorca w ogóle mógł zacząć myśleć o podjęciu działania. Pamiętam sytuację, w której pomysł osoby zainteresowanej dotacjami był przedstawiony na forum naukowym. Zebrał zaskakujące dobre opinie i prognozy od wykształconego grona naukowego, ale urzędnicy nie podzielali ich entuzjazmu i przedsięwzięcie upadło z powodu nie przyznania środków zanim jeszcze na dobre wystartowało. Kilka miesięcy później, dokładnie taki sam projekt wystartował z wielkim powodzeniem, tylko że finansowany z pieniędzy prywatnych, zgarniając nagrody branżowe oraz inne prestiżowe wyróżnienia w tym od tych samych urzędników, którzy wcześniej ten projekt odrzucili. Gdyby samego pomysłodawcę stać było na taki ruch, to jemu by przypadła duma i pieniądze. Nie uważam, że każda inicjatywa będzie kończyć się w ten sam sposób, ale wiem, że lepiej nie ryzykować długiej ścieżki wiodącej przez biurokratyczny gąszcz.

Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz, a pieniądz, który na siebie nie zarabia traci na wartości. Dobrze jest zastanowić się nad innym źródłem finansowania. www.kredyty-dla-firmy.pl to portal oferujący zrozumienie dla nowego gracza na rynku firm. Oferują pomoc prawną, ale przede wszystkim korzystne warunki kredytowe. Firma, która chce przetrwać musi się rozwijać, jeśli się nie rozwija, to tak na prawdę się cofa. W dzisiejszym biznesie, żaden przedsiębiorca nie może sobie na to pozwolić. Musi przewidywać zagrożenia, jakie płyną ze zmiany na rynku krajowym czy zagranicznym. Nierzadko musi widzieć więcej niż to co dzieje się tu i teraz. Musi umieć wywnioskować, że jeśli ceny paliw podrożeją to jego firma produkująca papier też na tym ucierpi, bo dostawcy zażądają większych pieniędzy za dostarczenie towaru do hurtowni. A dlaczego ceny paliw mają zdrożeć? Bezpośrednim powodem może być zajęcie przez rebeliantów rafinerii w Syrii. I właśnie o takie przewidywanie zdarzeń mi chodzi.

Dlatego płynność finansowa jest tak bardzo niezbędna. Bez niej właściciel firmy nie może na bieżąco reagować na zmiany w otaczającym go świecie. Dobrym pomysłem jest posiadanie funduszy, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. W takim wypadku warto zainteresować się ofertami na rynku kredytowym. Obecnie rynek ten, nie jest zbyt przyjazny dla mikro i małych przedsiębiorców ze względu na trudność w sporządzaniu umów kredytowych. Wielkie przedsiębiorstwa stać na zatrudnienie wykwalifikowanych kancelarii prawych, które na zlecenie wydają opinie na temat umowy kredytowej. Niestety takie usługi są dość drogie. Dobrą ofertę posiada serwis www.kredyty-dla-firmy.pl, który głównie stawia na przejrzystość i uczciwe podejście do klienta. Przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Podejście do klienta jest na najwyższym poziomie, dlatego z czystym sumieniem zachęcam do zapoznania się z ofertą. Może ta krótka chwila pomoże Wam w rozwinięciu Waszego biznesu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments