Działalność gospodarcza bez wychodzenia z domu

Działalność gospodarcza bez wychodzenia z domu

Prasóweczki

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny ma wpływ na każdy aspekt naszego życia. Urzędy również starają się nadążać za postępem, dzięki czemu dostęp do tych instytucji staje się coraz prostszy. Oczywiście rozwój internetu powoduje, że część z tych ułatwień trafiła właśnie do wirtualnego do świata. Bardzo poprawił się dostęp do wielu czynności związanych z obsługą działalności gospodarczej. Nawet żeby ją założyć nie trzeba udawać się do urzędu. Jednak żeby móc się poruszać po urzędach on-line konieczne jest zarejestrowanie takiej usługi. Mówimy tutaj o czymś, co nosi nazwę „profilu zaufanego”.

Działalność gospodarcza bez wychodzenia z domu

 

Funkcjonalność, o której piszę, to nic innego jak nasz profil w e-adminidtracji. Żeby całość funkcjonowała musimy niestety udać się raz, prawdopodobnie ostatni, do dowolnego urzędu miasta, ZUS-u czy Urzędu Skarbowego. Nasza wizyta jest konieczna do uwierzytelnienia naszego profilu i hasła. Jedna nasza wizyta może sprawić, że już będziemy mogli zawsze załatwiać przez internet różne urzędowe formalności. Zaoszczędzimy więc tak bezcenny czas, którego przecież nigdy nie mamy za wiele.

Jak założyć profil zaufany? Dla każdego, kto ma styczność z komputerem i internetem będzie to bajecznie proste. Wystarczy wejść na stronę epuap.gov.pl i zarejestrować tam swoje dane. Nie ma tam żadnych informacji, które byłyby trudne do uzupełnienia, a tylko zwykłe dane osobowe. Następnie na tej samej stronie musimy złożyć wniosek o założenie profilu zaufanego. Ponownie musimy wypełnić kilka okienek, potwierdzić mail i ogólnie kierować się jasnymi i zrozumiałymi wskazówkami umieszczonymi na tym portalu.

Gdy wszystkie kroki zostały już wykonane zostało tylko jedno – wizyta w urzędzie w celu zatwierdzenia danych. Osobiście polecam wizytę w ZUSie, a to ze względu na fakt, iż ZUS posiada jeszcze dodatkowy profil umożliwiający kontakt z tą instytucją bezpośrednio przez internet. Tam oczywiście krok po kroku wszystko wytłumaczą, ale nie będzie potrzeby zakładania już żadnych innych profili przed wizytą w urzędzie.

Skoro mamy już swój profil zaufany możemy bez problemu załatwić prawie każdą formalność, która jeszcze do tej pory wymagała wizyty w urzędzie. A do jednej z takich czynności należy rejestracja działalności gospodarczej. A więc jak to zrobić?

Należy zacząć od wizyty na stronie www.ceidg.gov.pl W pierwszej kolejności rejestrujemy się tam łącząc niejako tę stronę z naszym profilem zaufanym. Dopiero wtedy musimy uzupełnić formularz CEIDG-1 i jeśli wszystko zrobimy poprawnie, to następnego dnia nasza firma znajdzie się już w rejestrze. Oczywiście zostanie nadany również numer REGON. Należy uważać, żeby nie wysłać wniosku anonimowo, bo wtedy będziemy musieli jechać do naszego urzędu miasta i potwierdzić nasz formularz, a wtedy nici z naszego zaoszczędzonego czasu.

Później reszta formalności- ZUS i Urząd Skarbowy. Tutaj niestety jest różnie. ZUS jest obowiązkowy, a Urząd Skarbowy uzależniony od tego, w jaki sposób będziemy prowadzić naszą księgowość. Z jednej strony dużo spraw można już załatwić przez internet, ale niestety nie wszystko. Dodatkowo należy podkreślić, że sprawy załatwione w okienku są jednak pewniejsze. Nie ma możliwości, że coś pomylimy, zrobimy inaczej niż trzeba było. Szczególnie w kontaktach z ZUSem i Urzędem Skarbowym musimy mieć pewność, że sprawy są załatwione poprawnie. Po co mielibyśmy płacić z tego powodu jakieś kary, to zupełnie niepotrzebne.

Wiele firm również działa w internecie, nie ma żadnej konkretnej siedziby, a nawet jeśli jest, to przeważnie tylko jest to biuro, do którego nikt z klientów nie przychodzi. Wszystko odbywa się przez internet. W ten właśnie sposób działa wiele branż, głównie sklepy. Wszystko bez wychodzenia z domu, dla wygody klienta. Można w ten sposób znaleźć księgową, która poprowadzi nasze sprawy finansowe. Bez takiej osoby większość firm nawet by nie ruszyła z miejsca. Jeśli już mówimy o sprawach finansowych to musimy wspomnieć o rozwoju firmy. To się bardzo łączy. Żeby firma prosperowała na naszym rynku- musi się rozwijać. Nie ma szans, by bez tego dotrzymać tempa konkurencji. Co jest tutaj niezwykle ważne? Jeśli mówimy o firmie, która działa online to mamy dwie najważniejsze sprawy:

– reklama – oczywiście nie ma szansy, by bez reklamy nasza firma zaczęła w ogóle funkcjonować. Jest wiele sposobów, by naszą ciężką pracą wypromować działalność do poziomu, który zacznie nas zadowalać. Niestety jednak nie na długo. Internet jest tak pełen reklam i ofert, że aby nasza trafiła w odpowiednie miejsce musi być na bieżąco odnawiana i poszerzana o nowe pozycje. Dużo łatwiejszym sposobem jest jednak inwestycja w reklamę płatną. Warto odszukać portal który tematycznie pasuje do naszej branży i wykupić u nich reklamę. Innymi sposobami są reklamy za pośrednictwem Google. Są one w dzisiejszych czasach niezwykle popularne. Polecam wizytę na stronie www.google.pl/adwords.

– jakość naszych usług – w większości przypadków praca online pociąga za sobą potrzebę posiadania jakiegoś specjalistycznego sprzętu, oczywiście począwszy od komputera. Przykładów może być wiele, ale w wielu branżach rozwój tego, co posiadamy do działalności gospodarczej przekłada się na jakość usług. Na przykład: ktoś, kto szyje jakieś ubrania i sprzedaje je przez internet potrzebuje dobrej maszyny do szycia, a wiadomo, że sprzęt się zużywa i cierpi na tym jakość wykonania ubrań. Księgowa musi być na bieżąco ze wszystkimi przepisami prawnymi. Dobry komputer to podstawa, ale pozycje książkowe, które ciągle wychodzą nowe też są konieczne. Przykładów można znaleźć jeszcze bardzo dużo.

Niestety nie każda firma jest w stanie odłożyć ze swoich zysków kwoty pozwalające na rozwój przedsiębiorstwa, a bez tego może wręcz szybko zbankrutować. Co w takiej sytuacji? Najlepszy będzie oczywiście kredyt dla firm. Każdy przedsiębiorca może się o taki starać. Skoro mówimy jednak o działalności bez wychodzenia z domu, to mam idealne rozwiązanie. Strona www.kredyty-dla-firmy.pl daje wsparcie dla firm, jak żadna inna instytucja tego typu. W swojej ofercie posiadają kredyt i leasing bez BIK, a formalności które trzeba spełnić, aby otrzymać u nich wsparcie finansowe są niezwykle uproszczone. Dzięki takiej firmie możemy po raz kolejny załatwić coś dla swojego biznesu w łatwy i przyjemny sposób bez wychodzenia z domu. Polecam tę stronę każdemu przedsiębiorcy, dla którego ważna jest wygoda i cenny jest czas. Wszystkie formalności zajmą dosłownie chwilkę, a decyzja kredytowa wydawana jest w nie więcej niż 15 minut.

Prowadzenie firmy w domu jest już bardzo proste. Jest to bardzo wygodna forma pracy dla wielu osób. Na pewno należą do nich osoby niepełnosprawne. Otwiera to takim osobom okno na świat, a w wielu przypadkach tylko w ten sposób mogą zarobić jakiekolwiek pieniądze. Jest to też bardzo wygodna forma pracy dla matek. Można pracować w domu równocześnie czas dzieląc między obowiązki zawodowe, a opiekę nad małym dzieckiem, pranie, sprzątanie i gotowanie. Siedząc w pracy przez 8 godzin dziennie trudniej pogodzić ze sobą te wszystkie obowiązki. Pamiętajcie tylko, że żeby firma działała jak najlepiej trzeba ją rozwijać, bo inaczej po prostu będziemy zmuszeni ją zamknąć. Trzymam kciuki za każdego, kto odważy się na taki krok!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments