Kredyt - najlepszym wsparciem dla firmy.

Kredyt – najlepszym wsparciem dla firmy.

Prasóweczki

Wielu ludzi skuszonych wizją ,,pracy na swoim”, ,,bycia swoimi szefami”, zakłada własne firmy. Pełni entuzjazmu stawiają pierwsze kroki w biznesie. Bywa, że odnoszą spektakularne sukcesy i nawet dorabiają się wielkiego majątku. Często jednak z pozoru niezłe pomysły na biznes w zderzeniu z ,,szarą rzeczywistością” nie mają szans i dochodzi do upadłości. Dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego firmy ,,teoretycznie” skazane na sukces czeka nieuchronna katastrofa ? Statystyki pokazują,że z nowo otwartych firm, już w pierwszym roku działalności, zlikwidowanych zostanie 30% z nich a między pierwszym a drugim rokiem zamkniętych zostanie aż 50% przedsiębiorstw.

Kredyt – najlepszym wsparciem dla firmy

Aby założyć firmę, która ma szansę przetrwać na coraz trudniejszym rynku, przedsiębiorca powinien mieć przede wszystkim chłodną ocenę sytuacji oraz dużo zdrowego rozsądku. Weżmy przykład z pilotów samolotowych, którzy zanim zajmą stery ogromnej maszyny, spędzają wiele godzin ćwicząc na symulatorach. Testują samych siebie w wielu sytuacjach kryzysowych. Podobnie przedsiębiorcy powinni poznać sytuacje kryzysowe i sobie z nimi radzić. Często jest tak, że już w momencie otwierania biznesu jest on skazany na niepowodzenie. Albo właściciel ,,nie słucha rynku” lub co gorsza nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie ,, czego chce rynek” i za co jest w stanie zapłacić. Dużym zagrożeniem dla nowo powstającej firmy jest to,że entuzjastyczny pomysł na biznes, który jest spełnieniem marzeń debiutującego przedsiębiorcy ma się nijak do biznesowej rzeczywistości. Przeszacowanie zysków i strat, nadmierny optymizm – na pewno nie pomoże w racjonalnym prowadzeniu firmy. Każdy przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z modnym obecnie pojęciem networkingu. Definicją tego pojęcia to: nawiązywanie kontaktów i utrzymywanie pozytywnych relacji w celu wymiany informacji oraz wzajemnego wsparcia w sferze zawodowej. W praktyce, networking jest niezbędnym narzędziem do rozwoju firmy. Szef firmy stwarzając sieć kontaktów w znaczący sposób zwiększa swoje szanse na rynku. Można to robić poprzez spotkania, imprezy, targi, wymianą informacji i poglądów, grupy dyskusyjne, konferencje lub fora internetowe. Aby networking był skuteczny, przedsiębiorca musi pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze to budowanie: tworzenie jak najwięcej więzi z ludżmi i instytucjami, które znajdują się w naszym otoczeniu.

 

Gdy już te więzi są stworzone, nie można zapominać o ich pielęgnowaniu. Po trzecie dobrze jest rozwijać i poszerzać te kontakty biznesowe, które już zostały zawarte i te dopiero zawierane. Ostatnią rzeczą o której biznesmen musi mieć na uwadze to pomaganie sobie. Relacje biznesowe powinny cechować się wzajemnością. Jeżeli skorzystamy z czyjejś pomocy musimy być gotowi na odwzajemnienie pomocy. ,,Firmy mają problemy, ponieważ się nie zmieniają”. To zdanie, wypowiedziane przez jednego ze znanych w Polsce milionerów jest najlepszą odpowiedzią na pytanie : ,,Co jest główną przyczyną kryzysu w firmach”. Przedsiębiorca musi być świadomy tego,że jego biznes powinien być elastyczny, dostosowany do zmieniających się trendów na rynku, najlepiej jakby wyprzedzał owe trendy, podążał za modą i gustami konsumentów. Tym bardziej nowo powstające przedsiębiorstwo powinno obserwować zmieniające się tendencje i zjawiska w otoczeniu makro i otoczeniu konkurencyjnym, które odpowiednio wykorzystane – mogą stać się bodżcem rozwoju przedsiębiorstwa. Właściciel firmy musi mieć świadomość słabych i mocnych stron swojej firmy. Mocne strony – to walory firmy polegające np. na nowoczesnym wyposażeniu produkcyjnym, niskich kosztach produkcji, dobrej renomie u klientów oraz sprawnym zarządzaniu. Słabe strony – to różne braki firmy obniżające jej zdolność rozwoju, np. braki pieniędzy, zadłużenie, niska jakość wyrobów. Największym zagrożeniem dla współczesnych firm jest brak rozwoju. Już Johann Wolfgang von Goethe powiedział : ,,kto nie idzie do przodu, ten się cofa”.

 

To samo dotyczy biznesu. Przedsiębiorca powinien przyjąć następujący tok myślenia: ,,skoro posiadam jeden sklep, dlaczego nie mógłbym otworzyć całej sieci sklepów?” albo ,,jeżeli mam jeden zakład usługowy, powinienem otworzyć całą sieć punktów”. Pamiętać należy, że konkurencja nie próżnuje. Gdy nasza firma ,,stanie w miejscu” możemy mieć pewność,że nasi konkurenci są już krok przed nami. To oni uzyskają nad nami przewagę konkurencyjną. Uzyskają oni korzystniejszą pozycję względem konkurentów, np. wdrażając nowe technologie, wchodząc na rynek z innowacyjnymi produktami itp. Mogą osiągnąć lepsze wyniki w dziedzinie kosztów lub jakości, staną się lideremprzedsiębiorstwem mającym największy udział w rynku. W tym momencie dochodzimy do najważniejszego pytania, na które szef firmy musi sam sobie odpowiedzieć: Czy chcemy, aby nasza firma osiągnęła pełny rozwój i odniosła sukces w swojej branży ? Z pewnością odpowiedź będzie brzmiała : Tak. W takim razie w jaki sposób to osiągnąć ? Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na rozwój i doinwestowanie swojej firmy. Jednym ze sposobów jest kredyt dla firmy. Wiele z istniejących już przedsiębiorstw nie ma możliwości opierania się na środkach własnych, dlatego jest on istotnym wsparciem dla firm. Kredyt sprawia,że cele biznesowe są w zasięgu ręki a marzenia o tym, aby nasza firma zaczęła przynosić zyski stają się bardzo realne. Kredyty dla firmy udzielane są na korzystnych warunkach i mają proste zasady. Mogą być przeznaczane na dowolny cel związany z np. rozwojem działalności gospodarczej lub nowymi inwestycjami. Wsparcie dla firm każdej wielkości: mikro firm, małych i średnich przedsiębiorstw, nowych firm czy dużych spółek i korporacji w postaci specjalnie przygotowanych dla nich kredytów umożliwia sięgnięcie po spore pieniądze, które dobrze zainwestowane z powodzeniem pomnożą majątek przedsiębiorstwa i uczynią go ,,rekinem biznesu”. Takie kredyty oferuje portal: www.kredyty-dla-firmy.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments