Lombardy znikną z miasta?

Lombardy znikną z miasta?

Prasóweczki

Może tak się stać, co w sumie wyszłoby na dobre, bo gdzie się nie ruszę, to widzę lombard za lombardem obok lombardu. Tu powinny być jakieś bary, jakieś księgarnie. Zajmują tyle miejsca, a robią jedno i to samo. A ceny mają takie same. Mało jest lombardów, gdzie z których można wyjść naprawdę zadowolonym.

Lombardy znikną z miasta?

Dlaczego?
Wszystko na mocy ustawy, która wchodzi w życie. Dokładnie ona określa co należy zrobić, żeby taki lombard prowadzić. Teraz lombard może prowadzić tak naprawdę każdy. Wystarczy, że masz kawałek piwnicy i trochę wolnej gotówki – nie musisz jej mieć nie wiadomo ile, bo to właściciel decyduje, czy chce coś kupić, czy nie. Tego typu ludzie, którzy prowadzą lombard, to zwyczajne osobniki, które chcą jak najwięcej zarobić. Bez wyobraźni, beż żadnej znajomości rynku, beż umiejętności zdobywania klientów – każdy jest na raz, wróci czy nie, ważne, że wyciągnąłem z niego tyle, ile się dało.
Ale to wszystko może się zmienić.
Nowa ustawa dokładnie przytacza, że każdy lombard, to ma być spółka akcyjna albo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Największą przeszkodą w prowadzeniu lombardu będzie tutaj zapis o tym, że wpłacony kapitał zakładowy musi wynosić 200 000 tysięcy złotych! Nie zastosowanie się do tego grozić będzie 2 letnim pobytem za kratkami i grzywną w wysokości 500 000 tysięcy złotych. Nie są to przelewki.
Wszak, może to i dobrze, żeby lombardy, które zostaną, trzymały jakiś poziom. Bo przecież dzisiaj ktoś, kto ma dobre pojęcia o prowadzeniu tego typu biznesu dobrze wie, że dobry lombard może być ogromną konkurencją dla wszystkich firm pożyczkowych jak i samych banków. Wiele osób nie jest w stanie dostać kredytu w banku, czy nawet w jakichś prywatnych firmach pożyczkowych. To, co nie jest możliwe tam, zawsze jest do wykonania w lombardzie – i jeśli lombard ma dobrą ofertę, może znaleźć wielu klientów. Najlepsze w prowadzeniu tego typu usług jest to, że wszystko zawsze jest zabezpieczone – pożyczki pod zastaw. Klient nie spłaci, to sprzedamy jego sprzęt. To jest wygodne też w drugą stronę, bo jeśli nie znajdziemy pieniędzy na oddanie pożyczki, to nikt nie będzie nas ścigał i psuł nam opinii kredytowej. Święty spokój.
Z jakich lombardów korzystacie?
Ja osobiście często korzystam z www.polskilombard.pl. Miła obsługa, wszystko załatwiam w 5 minut i nie boje się o cenę kredytu, bo nigdy nie jest on zbyt wielki. Bez problemu wszystko spłacam i odkupuje. Nie mają na razie za dużo punktów, ale będą ich mieli pewnie coraz więcej, bo biorą pod swoje skrzydła rożne lombardy na terenie całego kraju, które nie będą w stanie spełnić warunków, które wymagać będzie prawo. Polski Lombard spełnia je już od dłuższego czasu.
I dobrze, bo im więcej tego typu miejsc będzie działać, jak coś większego, tym będzie lepsza oferta i obsługa. Różnych spółek w kraju jest sporo, więc szykuje się mała wojna na rynku o klienta, na czym zyskają sami interesanci.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments