Własna firma- marzenie do spełnienia

Własna firma- marzenie do spełnienia

Prasóweczki

Jak często po dorzuceniu przez szefa dziesiątek nowych obowiązków i zostawieniu bez słowa sterty dokumentów do uzupełnienia myślisz sobie, że gdybyś tylko był własnym szefem nic takiego nie miałoby miejsca? Zawsze? Tak, więc to najwyższy czas, żeby nareszcie przejść na swoje i na pewno się ze mną zgodzisz.

Własna firma- marzenie do spełnienia

Jest kilka punktów, dzięki którym przybliżę Ci tajniki założenia i rozkręcenia własnego biznesu. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie, ale mała pomoc zawsze się przyda.

Po pierwsze- pomysł. Znajdź niszę na rynku i wykorzystaj ją do zbudowania swojego, dobrze prosperującego i co najważniejsze dochodowego biznesu. Poszperaj w intrenecie, poszukaj na forach- ludzie ciągle czegoś potrzebują. Ile razy pomyślałeś sobie „szkoda, że nie ma firmy, która to robi?” Albo, „czemu nikt jeszcze tego nie wymyślił?!” Wykorzystaj to!

Po drugie- przygotowanie merytoryczne. Warto rozeznać się w rynku, poznać konkurencję i lokalne rynki zbytu. Dobrze jest też przygotować dokładny biznes plan i kosztorys, żeby już na wstępie wiedzieć, jaki pułap mogą osiągnąć przyszłe zyski oraz z jakimi kosztami trzeba się liczyć. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia, albo po prostu chcesz być w 100% pewny, że nie popełnisz żadnego błędu to bez wahania zgłoś się do specjalisty. Istnieje wiele organizacji, które bezpłatnie udzielają porad oraz wsparcia dla firm dotyczącego zakładania pierwszej firmy zarówno przez Internet jak i osobiście.

Po trzecie- fundusze. Nawet najlepszy, najbardziej kreatywny pomysł jest tylko marzeniem bez odpowiednich środków finansowych. Istnieje kilka rodzajów wsparcia finansowego: min. kredyty dla firm, leasingi, dofinansowania czy wsparcie inwestorów.
Dofinansowanie to sposób na uzyskanie środków bezzwrotnych bez posiadania wkładu własnego. Jest to świetna opcja szczególnie dla osób myślących o pierwszym biznesie- jego uzyskanie zabiera jednak bardzo dużo czasu, a nie jest też nigdy pewne, że środki zostaną nam przyznane.
Zdecydowanie najłatwiejszą i najszybszą drogą jest uzyskanie kredytu. Banki oferują, bowiem liczne udogodnienia oraz ułatwienia dla przedsiębiorców. Przez liczne formalności przeprowadza nas wykwalifikowany pracownik banku, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie jak trzeba- jeden problem z głowy!

Po czwarte- ciągły rozwój. Okej załóżmy, że pierwsze trzy punkty masz już w jednym palcu. Największym błędem jest jednak poprzestanie na tym, co się zna i czekanie na przysłowiowy tłum w postaci dobijających się do drzwi setek klientów. Rozwój, a co za tym idzie inwestycje to klucz do sukcesu! W dzisiejszych czasach nie ma mowy o staniu w miejscu, to jak biznesowe samobójstwo. Warto jest, więc i w tym miejscu zastanowić się nad kredytem dla firm. Jeśli Twoja firma dobrze prosperuje, to kredyt nie będzie stanowił problemu, a wręcz przeciwnie- rozwinie i rozpędzi Twoją firmę. Jeśli ma trudności lub mogłaby działać lepiej- może dodać jej skrzydeł.

Teraz myślisz sobie pewnie: „wszystko wygląda super, a więc gdzie ukryty jest jakiś haczyk?” Jasne, że zawsze wszystko będzie wyglądało kolorowo, a każdy przedsiębiorca musi liczyć się z pewnymi przeciwnościami i trudnościami, które mogą stanąć na jego drodze do sukcesu. Są to między innymi wspominany przeze mnie wcześniej brak rozwoju, problemy z pracownikami, rosnące ceny surowców, wahania się liczby klientów czy też zmiany w prawie. Jednak dobre przygotowanie i wcześniejsze rozeznanie się we wszystkich możliwych źródłach, gwarantuje łatwiejsze dojście do celu i ewentualne miękkie lądowanie.

Podsumowując: od pozostania przedsiębiorcą z krwi i kości dzieli Cię już bardzo niewiele. Może właśnie bijesz się z myślami i zastanawiasz nad decyzją? Mam nadzieję, że skłoniłam Cię moim artykułem do myślenia o sobie, swojej przyszłości i oczywiście przyszłości swojej firmy. Pamiętaj żeby korzystać z okazji, bo rynek zmienia się błyskawicznie i nie warto czekać szczególnie, jeśli masz już jakiś ciekawy pomysł!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments