ziemia na sprzedaż

Ziemia w Gdańsk sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w gospodarkę zatrzymuje się w swym świecie jeszcze bardziej przystępne, chociaż jednocześnie warto jest narzekać na uwadze to, że zasoby gruntów wtedy nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w poprzednich dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na czasy. Niektóre biedniejsze, z problemami budżetowymi, szybko pozbywały się części nie patrząc na to, jakie wpływy będą pamiętały w przyszłości. A jednak podłoga jest jeszcze bardziej ważna, nawet w niniejszych pozornie mniej dobrych miejscach.

Ziemia w Skarszewy sprzedam

 

Jak wtedy się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast bycie ziemi na wsi było jedynie pustym hasłem. Potem jeszcze bardziej znane stawało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej części turystyki. Wykazałoby się po latach, że dla zwykli z nich działalność agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, kiedy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc dużo na tym wykorzystała tak zwana (istniała obecnie) „nomenklatura” i strona z ostatnich twarzy do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa łącząc się w licznej ilości na hodowli bydła. Bycie takich areałów okazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym tak składają się do tej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem zaczęły się cieszyć działki nad jeziorami, mimo tego, że przylegają do najdroższych. Mówi to przede wszystkim Wysokich Jezior Mazurskich również ich najdroższych okolic.

A w mieście

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast zaczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla kobiet postępujących w dorosłych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem zaczęły się cieszyć wolne części w okolicach ekonomicznych, co się dodatkowo łączy z pomocami podatkowymi.

W centrach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce zajmuje się każdy skrawek gruntu. To wzbudza nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W poprzednich dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych domów jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments